HAYAL WEB HİZMETLERİ

HAYAL WEB HİZMETLERİ
WEB TASARIM
      Bir ürünün tamamının veya bir parçasının çizgi,şekil,renk,biçim,doku, malzemenin esnekliği veya süslemesi gibi insan duyuları ile algılanabilen çeşitli unsur ve özelliklerin oluşturduğu görünümdür.
     Tasarım bizim hayatımızdır.Belkide Bir çok insan bunun ya farkına varamaz yada hayat temposu içerisini dikkatini çekememektedir.Ama tasarımı ne oldugunu ve hayatımıza ne kadar etkisi olduğunu görmek aslında okadar da zor değildir.Sadece etrafınıza bakmanız yeterlidir.Tuttuğunuz bardaktan,kulandığınız bilgisayara,yazmak için kulandığınız kalemden,oturduğunuz sandalyeye,yürüdügünüz yoldan,çıktığınız merdivenden,kullandığınız asansöre kadar uzun lafın kısası hayatınız içerisinde ki her sey tasarım anlamına gelmektedir.
     Tasarım asıl amacı insan ergonomosini sağlamaktır.(insan ergonomisi:insanların kulandıkları cisimlerin daha uygun ve kolay bir şekilde kulanılmasını sağlamak(basit açıklamsı )Insana ergonomisi insanın kendi doğasında kendi vücüd hareklerinin en uygun sekilde kulanılmasıyla ilgilidir.Buda tasarımın doğmasına ve gelişmesini sağlamaktadır.
WEB YAZILIM
Web programlama bir web sitesi oluşturmak için gerekli kaynak kodu yazma işlemine denir. En basit anlamıyla HTML sayfalarını yazmak anlamına gelir. Ancak günümüzde birçok Web sitesi HTML sayfalarında Javascript de kullanmaktadır. Bunların dışında ziyaretçilerin ihtiyaçları doğrultusunda çok daha farklı sistemler kullanılarak web programlama yapılmaktadır. Bu nedenle veritabanlarında arama/erişim imkanı sunan veya kullanıcıya herhangi özel bir işlem yapma imkanı sunan bir web sitesi, web sunucusu üzerinde çalışan ek programlar gerektirirler. Web sunucusu tarafında çalışan programlar ASP, PHP, Java, VBScript, Perl ve benzeri diller ile programlanırlar. Etkileşimli web siteleri için bu programlama dillerinin kullanılması gerekmektedir. Örneğin, web sitenize zaman zaman yazılar resimler eklemek istiyorsunuz ve web tasarım bilginiz yok. Bu aşamada web programlama size yardımcı oluyor ve çok kolay bir şekilde, tasarım bilmeden de kendi web sitenizi yönetebiliyorsunuz.
 
HAKKIMIZDA
1979 yılının Kasım ayında Yalovada doğmuşum ilkokulu ve liseyi Yalova'da okudum sonraki yıllarda Programcılığı karar verip Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığını bitirdim. Halen Bursa da Kobi' lere yönelik Yazılım ve Donanım Çözümleri sunmaktayım.
İlgi alanlarım Bilişim Teknolojileri, Fotoğrafçılık, Dağ Bisikleti, Basketbol, Satranç, Masa Tenisi, Dağcılık, Tarih ve kitaplar.

   Ömer Bozdemir
   Yazılım Uzmanı

10 KURAL
1. Hiçbir şey goründüğü kadar kolay değildir.

2. Her şey düşünüldüğünden daha fazla zaman alır.

3. Eğer birkaç şeyin ters gitme olasılığı varsa, en fazla zarar verebilecek olan ters gidecektir.

4. Bir işte ters gidebilecek dört yol gorüyorsanız ve bunları başarıyla atlatırsanız o zaman beşinci bir ters yol olduğunu göreceksiniz.

5. Her şeyi kendi haline bırakırsanız, kotü de en kotüye kayar.

6. Ne zaman bir şey yapmaya kalksanız, başka bir şeylerin daha önce yapılmış olması gerektiğini görürsünüz.

7. Her çözüm yeni sorunlar doğurur.

8- Dogru kararlar tecrübenin ürünüdür.. Tecrübe, yanlis kararlarin ürünüdür..

9- Hayat ancak geriye giderek anlasilir. Ancak hayat ileri dogru yasanir..
10- Birseyi parçalamak, onu birlestirmekten kolaydir..

iRTİBAT İÇİN TIKLAYINIZ;
http://www.hayalweb.com/iletisim.html
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !